par materiālu

Poliuretāna putas ir kompozīta materiāls, kas veidojas sajaucot divas komponentes (poliolu un izocianātu). Izolācijas materiāls tiek uzsmidzināts uz virsmas, sajaucot abas komponentes ar speciālu augstspiediena iekārtu. Ēku siltināšanai izmanto divu veidu izsmidzināmās poliuretāna putas- atvērto poru un slēgto poru putas. Poliuretāns kā siltumizolācijas materiāls tiek pielietots jau kopš 1950. gada, mūsdienās šo materiālu izmanto dažādās nozarēs un ar to saskaramies ikdienā- automašīnās, mēbelēs, elektroprecēs, medicīnā, bērnu rotaļlietās u.c. Kopumā poliuretāna putas ir efektīvs un daudzpusīgs siltumizolācijas materiāls, kuru var pielāgot jebkuru konstrukciju prasībām.

gm siltums

poliueretāna
putu veidi

ATVĒRTO PORU PUTAS

Atvērto poru poliuretāna putas ir zema blīvuma, elastīgs izolācijas materiāls, kas veido efektīvu gaisa un skaņas barjeru. Atvērto poru putas ir ar augstu gaisa saturu, tvaika caurlaidīgs materiāls (elpojošs). Šo materiālu parasti izmanto iekštelpām (jumtiem, sienām, pārsegumiem, bēniņiem…). Izolāciju ir iespējams uzklāt praktiski uz visām virsmām, tā aizpilda visus nelīdzenumus, spraugas, stūrus veidojot bezšuvju siltumizolāciju.

Materiāla raksturlielumi:
Siltumvadītspēja λD- 0.36 (W/mK)-
Materiāla blīvums- 8 (kg/m3)-
Ūdensuzsūcamība (Wp)- 16 (kg/m2)-
Slēgto šūnu saturs- 20%-
Ūdens tvaika pretestības faktors- 5 (μ)

SlēgtO PORU PUTAS

Slēgto poru poliuretāna putas ir ļoti efektīvs siltumizolācijas materiāls ar hidroizolācijas īpašībām. Materiāla blīvums ir daudz augstāks par atvērto poru putām un izolācija ir izturīga pret mehānisku spiedi, kā arī palielina konstrukcijas stiprību. Pateicoties zemajai siltuma caurlaidībai un hermētiskajam, bezšuvju pārklājumam, slēgto poru putas ļauj ietaupīt vietu uz izolācijas rēķina līdz pat 3 reizēm, salīdzinājumā ar tradicionālajiem siltināšanas materiāliem. Pateicoties materiālu īpašībām, slēgto poru putu pielietojums ir praktiski neierobežots, to var izmantot gan iekštelpās, gan siltinot no ārpuses (ēku pamati, fasāde, jumts, grīdas, industriāli objekti, angāri…).

Materiāla raksturlielumi:
Siltumvadītspēja λD- līdz 0.21 (W/mK)
Materiāla blīvums-38 līdz 48 (kg/m3)
Ūdensuzsūcamība (Wp)- 0.2 (kg/m2)
Slēgto šūnu saturs- 90%
Ūdens tvaika pretestības faktors- 80 (μ)

materiālu salīdzinājums

Priekšrocības izvēloties poliuretāna izolāciju

Energoefektivitāte- pateicoties materiāla zemajai siltuma caurlaidībai un bezšuvju pārklājumam, poliuretāns ir viens no efektīvākajiem siltumizolācijas materiāliem.

Izolācija grūti sasniedzamās vietās- poliuretānam ir izcila adhēzija praktiski ar visām virsmām, izolācijas materiāls 100% nosegs siltināmo laukumu pielāgojoties virsmas reljefam.

Ilgmūžība- poliuretāna putas laika gaitā nesarūk, nenosēžas un nemaina savu formu, kā arī saglabā savas siltumnoturības īpašības. Materiālu neapdraud grauzēji vai citi parazīti.

Videi un veselībai nekaitīgs- pēc izolācijas uzklāšanas, neizdala nekādus aromātus, izgarojumus vai citas veselībai bīstamas vielas. Ekspluatācijas laikā siltumizolācijā neuzkrājas putekļi , sēnīte vai puve. Izmantojam tikai pārbaudītus un EU savienībā atzītus materiālus, kas atzīti ar CE marķējumu.

Skaņas izolācija- atvērto poru putas ir elastīgs un gaisa saturošs siltumizolācijas materiāls, kam piemīt arī teicamas skaņas izolācijas īpašības.

Stiprina konstrukciju- slēgto poru putas palīdz nostiprināt konstrukciju un ir noturīgas pret mehānisko spiedi.

Ātra montāža- vienas dienas laikā varam nosiltināt līdz 350m2. Objektā uz vietas materiāls nav jāuzglabā un neveidojas pārpalikumi.

Neveido “aukstuma tiltus”- poliuretāns veido monolītu, bezšuvju pārklājumu. Izolācijas instalācijas procesā nav jāizmanto papildus stiprinājumi.

Hidroizolācijas īpašības- slēgto poru putas var kalpot arī kā hidroizolācija.

Ietaupa vietu- poliuretāna putas ir piemērots risinājums, ja ir ierobežots izolācijas biezums un siltumizolācijas dēļ nevēlaties zaudētu telpas lietderīgo platību, jo poliuretāns var būt līdz 3 reizēm efektīvāks, salīdzinot ar tradicionāliem izolācijas materiāliem.

kontakti

sazinies
ar mums

Kontakti

Tālrunis:+371 29341196
mairis.gertsons@gmsiltums.com

Rekvizīti

SIA “GM projekts”
Juridiskā adrese: Rudzu iela 13A , Liepāja
Reģistrācijas numurs: LV42103040137
Konts: LV82UNLA0050009238916
FAQ

biežāk uzdotie jautājumi

Vai siltināmā virsma ir īpaši jāsagatavo pirms darbu uzsākšanas?
Poliuretāna putām ir izcila adhēzijas īpašības, tās pielāgojas virsmai aizpildot visas plaisas un ir lieliska saķere, praktiski, ar visām virsmām. Izņēmums ir ja, siltināmā virsma ir mitra, eļļaina vai pārklāta ar krītu, tad ir jāveic papildus sagatavošanas darbi.
Cik laika aizņem siltināšanas darbi?
Vienas dienas laikā spējam nosiltināt līdz 350m2 lielu platību, atkarībā no objekta sarežģītības un piekļuves ierobežojumiem.
Vai poliuretāna putas “elpo” un drīkst siltināt koka konstrukcijas?
Sarunvalodā runājot par būvmateriāliem bieži tiek apspriests vai materiāls ir “elpojošs” , šo īpašību nosaka tvaika caurlaidības koeficents (μ). Atvērto poru putām tvaika caurlaidības koeficents ir 5 (μ), tas nozīmē, ka materiāls spēj uzņemt un atdot mitrumu vai “elpo”. Slēgto poru putas ir daudz blīvākas un neabsorbē mitrumu, nodrošinot hermētisku izolāciju. Poliuretāna putas drīkst izmantot arī saskarē ar kokmateriālu, bet ir jāievēro materiālu īpašības un secība lai konstrukcija tiktu izveidota pareizi.
Vai poliuretāna putas ir kaitīgas veselībai un izdala smakas?
Pēc poliuretāna putu iestrādes materiāls kļūst ķīmiski inerts, tas neizdala izgarojumus un ir bez aromāta. Salīdzinājumā ar citiem izolācijas materiāliem, poliuretānā neuzkrājas putekļi un neveidojas pelējumi (jo materiāls nav organisks). Mūsdienās poliuretāns ir sastopams gandrīz katrā mājsaimniecībā, to izmanto furnitūrā, ledusskapju izolācijai, automašīnās…
Kādas ir poliuretāna putu priekšrocības salīdzinājumā ar citiem siltināšanas materiāliem?
Kopumā poliuretāna putu lielākā priekšrocība ir tās daudzpusība un augstāka siltumnoturības efektivitāte salīdzinājumā ar citiem izolācijas materiāliem, kas nodrošina izcilus rezultātus gan iekšējās, gan ārējās siltināšanas darbos.
Vai ir iespējams veikt siltināšanu paša spēkiem?
Nē, lai siltinātu ar poliuretānu putām ir nepieciešama speciāla tehnika, materiāli un profesionāli apmācīts speciālists.
Kāda ir poliuretāna putu skaņas izolācija?
Atvērto poru putas lieliski kalpo arī kā skaņas izolācija, bet slēgto poru putai šādas īpašības nepiemīt un skaņu praktiski neabsorbē.