siltināšana
ar POLIURETĀNA
PUTĀM

Pieaugošās siltumenerģijas izmaksas, kā arī ekoloģisks un ilgtspējīgs dzīvesveids ir radījis pieprasījumu pēc siltumizolācijas izstrādājumiem, kas efektivitātes ziņā pārsniedz tradicionālos izolācijas materiālus. Poliuretāns ir vienas no efektīvākajiem siltināšanas materiāliem (siltuma vadītspēja- līdz 0.021 W/mK), kas palīdzēs sasniegt augstāku energoefektivitāti un uzlabos mājokļa mikroklimatu.

Siltināšana ar poliuretāna putām ir piemērota dažādu tipa būvēm un pateicoties materiāla īpašībām to ir iespējams uzklāt gandrīz uz visām virsmām, tās tiek plaši pielietots gan dzīvojamās mājas, gan industriālos objektos:

gm siltums

Pamatu siltināšana

Kvalitatīvi nosiltināti pamati spēj ietaupīt līdz 15%no kopējiem ēkas siltumzudumiem un apturēt mitruma iekļūšanu konstrukcijā. Pamatu siltināšanai izmantojam slēgto poru poliuretāna uzsmidzināmās putas. Šim materiālam piemīt vairākas īpašības, kas ir ideāli piemērotas pamatu siltināšanai:

Lai siltinātu pamatus ar poliuretānu, tos nav nepieciešams iepriekš izlīdzināt, jo putas aizpildīs visas nelīdzenās vietas un spraugas, neatstājot gaisa “kabatas”.

Nav nepieciešama papildus hidroizolācija, jo slēgto poru poliuretānā putas pilda gan siltumizolācijas, gan hidroizolācijas funkcijas.

Vienā dienā varam nosiltināt līdz 350m2 lielu apjomu un nākamajā dienā jau var aizbērt ēkas pamatus.

Montāžai nav nepieciešami papildus stiprinājumi, putas veido monolītu, bezšuvju izolācijas kārtu, neveidojot “aukstuma tiltus”.

gm siltums

grīdas siltināšana

Nenosiltināta grīda var kalpot par lielu aukstuma tiltu un mitruma rašanās avotu visas ēkas platībā. Siltumizolācijas ieklāšana grīdām un materiāla izvēle ir atkarīga no ēkas konstrukcijas. Grīdu siltināšanai var izmantot gan atvērto poru, gan slēgto poru poliuretāna putas. Visbiežāk grīdu siltināšanai tiek pielietotas slēgto poru putas, jo ir izturīgas pret mehānisko spiedienu un mitrumu.

Poliuretāna putas, kā grīdas izolāciju, var iestrādāt dažāda veida konstrukcijās:

Grīdas siltināšanai, kas ir ciešā saskarē ar grunti.

Apsildāmo grīdu siltināšanai.

Starp stāvu grīdas izolācijai.

Pagraba griestu, ēku pārkares vai caurbraucamu arku siltināšana no apakšas.

gm siltums

fasādes un sienu siltināšana

Ārējās norobežojošās ēkas sienas parasti siltina no ārpuses, bet dažādas konstrukcijas un apstākļi pieļauj siltumizolāciju instalēt arī citos veidos. Ārsienu siltināšanai tiek izmantotas dažādas poliuretāna putas (atvērto poru, slēgto poru, lejamo putu). Ekspluatācijas laikā putas nenosēžas un nedeformējas, kas var būt aktuāla problēma siltinot vertikālas virsmas ar tradicionāliem izolācijas materiāliem.

Pateicoties poliuretāna īpašībām to ir iespējams pielietot dažādu veidu ārsienu siltināšanai:

Ventilējamās fasādes izolācijai

Koka karkasa sienām

Sienas izolācijai no ēkas iekšpuses

Dubultā mūra, gaisa spraugu aizpildīšanai ar siltumizolāciju

gm siltums

jumta, bēniņu siltināšana

Visbiežāk lielākie siltumzudumi tiek zaudēti tieši caur jumtu, tādēļ ātrākais veids kā uzlabot ēkas energoefektivitāti un samazināt apkures rēķinus ir jumta vai bēniņu siltināšana. Izvērtējot klienta vēlmes un ēkas konstrukciju- jumta un bēniņu siltināšanai var izmantot gan atvērto, gan slēgto poru putas. Poliuretāna putas ir ļoti parocīgs materiāls, lai siltinātu sarežģītu formu jumtus, jo izolācija aizpilda visas spraugas, stūrus un veido bezšuvju siltinājumu un laika gaitā izolācija nenosēžas, nesaplok. Atvērto poru putām piemīt arī labas skaņas absorbcijas īpašības, kas ir svarīgi ja bēniņus plānots apdzīvot.

Poliuretāna putas ir piemērotas dažādu jumtu konstrukciju siltināšanai:

Slīpiem jumtiem, mansardiem.

Ventilējamiem bēniņiem, siltinot grīdu.

Plakaniem jumtiem gan no iekšas, gan ārpuses (siltinot no ārpuses, putas ir jāpasargā no UV stariem ar speciālu krāsu vai citiem apdares materiāliem).

Dzelzsbetona pārseguma jumti vai bēniņu grīdas (siltina ar slēgto poru putām, kuras ir izturīgas pret mehānisku spiedi un nav nepieciešams izbūvēt speciālas laipas pa kurām pēc tam staigāt).

industriālo objektu siltināšana

Industriālie objekti bieži vien ir pakļauti dažādiem faktoriem, kas var negatīvi ietekmēt konstrukciju un mikroklimatu, lai to novērstu nepieciešama kvalitatīva izolācija. Visbiežāk šāda tipa būves ir ģeometriski sarežģītas un grūti sasniedzamas, kas apgrūtina siltināšanu ar tradicionāliem materiāliem. Poliuretāns ir ideāli piemērots šādu būvju siltināšanai, jo nav nepieciešami papildus stiprinājumi montāžai, putas pielīp pie virsmas pielāgojoties formai un neatstāj gaisa spraugas starp izolāciju un konstrukciju, novēršot kondensāta veidošanās risku. Slēgto poru putas arī stiprinās ēkas konstrukciju un ir tvaika, ūdens necaurlaidīgs materiāls ar ļoti zemu situmcaurlaidību- līdz 0.022(Λd).

Poliuretāna putas ir plaši pielietots industriālo objektu siltināšanā:

Metāla noliktavas, angāri.

Dzelzsbetona pārsegumi.

Cisternas, ūdens konteineri.

Jūras konteineri.

Cauruļvadi, aizsalstošās komunikācijas.

Pagrabi, graudu glabātuves.

gm siltums

poliuretāna aizsargpārklājums

Poliuretāna aizsargpārklājums ir uzsmidzināms divkomponentu pārklājums, kas pasargā virsmu no mehāniskiem bojājumiem un kalpo arī kā hidroizolācija. Aizsargpārklājums tiek uzsmidzināts ar augstspiediena iekārtu uz iepriekš sagatavotas virsmas, materiālam ir izcila adhēzija praktiski ar jebkuru virsmu (metālu, betonu, koku, stikla šķiedru, plastmasu…). Aizsargpārklājumu ir iespējams uzklāt sākot no 1mm (biezuma) un pieejams jebkurā krāsā. Šo materiālu izmanto dažādās nozarēs, pārklājumu var plaši pielietot visām virsmām lai palielinātu izturību pret mehāniskiem bojājumiem un pasargātu no ārējās vides ietekmes:
Būvniecībā – biežāk tiek pielietots, kā hidroizolācijas materiāls: lēzeniem jumtiem, terasēm, sanitārām telpām, baseiniem, pamatiem un grīdas segums telpām ar pastiprinātu slodzi.
Transportlīdzekļi- visbiežāk šis materiāls tiek pielietots transporta nozarē: virsbūvēm, kravas kastēm, traktortehnikai, ūdenstransportam, komerctransportam, treileriem. Aizsargpārklājums ne tikai palielina apstrādātās virsmas ekspluatācijas laiku, bet arī lieliski izskatās.

Noturīgs pret mehāniskiem bojājumiem
(skrāpējumiem, triecieniem).

Izturīgs, hermētisks hidroizolācijas materiāls.

Noturīgs pret ķīmiskām vielām un apkārtējās vides ietekmi.

Neslīdošs, piemērots grīdas segumam.

Izturīgs pret temperatūru svārstībām no -40 līdz +100

Slāpē trokšņus un vibrācijas

Iespējams uzklāt uz dažādām virsmām un nepieciešamā biezumā (sākot no 1mm)

Viegli kopjams un estētisks (pieejams dažādās krāsās)

Drošs saskarē ar pārtiku un dzeramo ūdeni

Bezšuvju materiāls

FAQ

biežāk uzdotie jautājumi

Vai siltināmā virsma ir īpaši jāsagatavo pirms darbu uzsākšanas?
Poliuretāna putām ir izcila adhēzijas īpašības, tās pielāgojas virsmai aizpildot visas plaisas un ir lieliska saķere, praktiski, ar visām virsmām. Izņēmums ir ja, siltināmā virsma ir mitra, eļļaina vai pārklāta ar krītu, tad ir jāveic papildus sagatavošanas darbi.
Cik laika aizņem siltināšanas darbi?
Vienas dienas laikā spējam nosiltināt līdz 350m2 lielu platību, atkarībā no objekta sarežģītības un piekļuves ierobežojumiem.
Vai poliuretāna putas “elpo” un drīkst siltināt koka konstrukcijas?
Sarunvalodā runājot par būvmateriāliem bieži tiek apspriests vai materiāls ir “elpojošs” , šo īpašību nosaka tvaika caurlaidības koeficents (μ). Atvērto poru putām tvaika caurlaidības koeficents ir 5 (μ), tas nozīmē, ka materiāls spēj uzņemt un atdot mitrumu vai “elpo”. Slēgto poru putas ir daudz blīvākas un neabsorbē mitrumu, nodrošinot hermētisku izolāciju. Poliuretāna putas drīkst izmantot arī saskarē ar kokmateriālu, bet ir jāievēro materiālu īpašības un secība lai konstrukcija tiktu izveidota pareizi.
Vai poliuretāna putas ir kaitīgas veselībai un izdala smakas?
Pēc poliuretāna putu iestrādes materiāls kļūst ķīmiski inerts, tas neizdala izgarojumus un ir bez aromāta. Salīdzinājumā ar citiem izolācijas materiāliem, poliuretānā neuzkrājas putekļi un neveidojas pelējumi (jo materiāls nav organisks). Mūsdienās poliuretāns ir sastopams gandrīz katrā mājsaimniecībā, to izmanto furnitūrā, ledusskapju izolācijai, automašīnās…
Kādas ir poliuretāna putu priekšrocības salīdzinājumā ar citiem siltināšanas materiāliem?
Kopumā poliuretāna putu lielākā priekšrocība ir tās daudzpusība un augstāka siltumnoturības efektivitāte salīdzinājumā ar citiem izolācijas materiāliem, kas nodrošina izcilus rezultātus gan iekšējās, gan ārējās siltināšanas darbos.
Vai ir iespējams veikt siltināšanu paša spēkiem?
Nē, lai siltinātu ar poliuretānu putām ir nepieciešama speciāla tehnika, materiāli un profesionāli apmācīts speciālists.
Kāda ir poliuretāna putu skaņas izolācija?
Atvērto poru putas lieliski kalpo arī kā skaņas izolācija, bet slēgto poru putai šādas īpašības nepiemīt un skaņu praktiski neabsorbē.